Choć ceny paliwa nie są za bardzo niskie, a na dodatek krajowe drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest złym pomysłem. Przecież można wymienić wiele urokliwych miast oraz miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeżeli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, na dobry początek warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo pojechać na Mazury. Trzeba jasno przyznać, że przykładowo cztery dni w Rynie to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są fantastyczne, ale trzeba wyruszyć gdzieś dalej – może Władysławowo? W zasadzie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są przepiękne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin autem od stolicy Pomorza znajduje się niemniej ładne miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z byłej stolicy Polski warto udać się choćby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.
źródło: http://usmiechtarnowa.pl, digikey.net.pl, http://www.avans.org.pl, http://www.wypadekholandia.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

Perfumy z feromonami

Posted on kwi - 7 - 2017

Komentowanie nie jest możliwe