Północna cześć Europy w większości przypadków jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście jest jednak sporym błędem, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo bogatej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo ciekawych zabytków oraz innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!
źródło: http://sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, www.zoo-safari.net.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

Perfumy z feromonami

Posted on kwi - 7 - 2017

Komentowanie nie jest możliwe